تولید محتوا و مدیریت صفحه توئیتر

توئیتر از جمله شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب و پرکاربرد در سرتاسر جهان است که جایگاه سوم را از نظر تعداد مخاطبان دارد. واژه توییتر در انگلیسی (Twitter) از آوای گنجشک در طبیعت الهام گرفته شده است. این الهام را می‌توانید به وضوح در لوگوی برنامه توییتر که به شکل پرنده‌ای کوچک است نیز مشاهده کنید. با وجود آن‌که این شبکه اجتماعی در حدی که در دنیا مخاطب دارد در ایران شناخته شده نیست، حدودا روزی 100 هزار توئیت از طرف کاربران ایرانی این  شبکه اجتماعی منتشر می‌شود. در این شبکه اجتماعی می‌توانید در هر زمانی که می‌خواهید متن یا مطالب مورد نظر خود را بارگذاری کرده و مطالب دیگر افراد را نیز مشاهده کرده و نظرات خود را برای آن‌ها درج کنید. در توییتر به هر نوشته منتشر شده یک توییت گفته می‌شود که امکان انتشار 280 کاراکتر به همراه عکس یا فیلم را می‌دهد. (عکسی از فضای توئیتر)

 

بنابر استفاده گستره مخاطبین از این شبکه اجتماعی میتوان آن را بستری برای بازاریابی و گسترش کسب و کار، معرفی خدمات و محصولات دانست. البته که  معمولا برای آن‌هایی که از ذهنیت بازاریابی سنتی برخوردارند پذیرش این شیوه به نوعی چالش تبدیل می‌شود.

عناصر مهم در توئیتر:

به طور کلی میتوان گفت توئیتر  شبکه اجتماعی است که استفاده از آن برای کابران پیچیدگی کمی دارد. البته با توجه به ساختار آن مطمئنا  رعایت نکاتی می‌تواند فعالیت در این شبکه را اصولی‌تر کرده و بنابر این مخاطبین بیشتری را به سمت توئیت‌های اصولی منتشر شده، جذب کند.

قدم اول ایجاد حساب کاربری است که باید متناسب با فعالیت و نیاز کسب و کار به صورت پابلیک یا پرایوت انجام شود. پس از آن میتوان 3 عنصر هسته‌ای تیتر، لینک‌ها و هشتگ‌ها را برای توئیتر در نظر گرفت.