لوگوموشن

در کنار نام شرکت، سازمان، کسب و کار و ….. یک نشان (تصویری یا متنی) قرار می‌گیرد که این علامت همان لوگو است که در بخش لوگو نارون گرافیک مفصل تر توضیح داده شد. غالبا لوگو با استفاده از نرم افزار های گرافیکی به صورت ایستا و ثابت طراحی شده تا در مصارف مختلف از جمله چاپ در اقلام اداری ، بروشور ها، سردر ها و تبلیغات ایستا شهری و …..قابلیت استفاده داشته باشد. اما موارد استفاده از لوگو گاه نیز در ویدئو ها یا رسانه هاست که قابلیت نمایش حرکت را نیز دارند. در این زمان لوگوموشن مطرح می شود. در واقع لوگوموشن به فایل تصویری کوتاهی می‌گویند که از ترکیب تصاویر لوگو با صدا و نمادهای گرافیکی ایجاد می‌شود. به زبان ساده؛ یک ویدیوی کوتاه که آرم برند را به صورت متحرک نشان می‌دهد.

کارکرد و سودمندی لوگوموشن چیست؟

لوگوموشن از انواع موشن گرافیک ها و بسیار پر کاربرد است. با کمک این خدمت گرافیکی به جای اینکه لوگوی ثابتی را مورد استفاده قرار دهیم میتوانیم آن را متحرک به نمایش بگذاریم. این کار اگر درست و توسط فرد متخصص انجام شود تا حد زیادی بر جذابیت و گیرایی لوگو می افزاید و باعث میشود تا مخاطب زمان بیشتری را نیز صرف مشاهده لوگو و محتوای مورد نظر برند برای انتقال از طریق آن بکند. ضمن آن که لوگوموشن خود میتواند هویت برند را در کوتاه ترین زمان ممکن به تصویر بکشد و به مخاطب نشان دهد. بنابر این طراحی هرچه حرفه ای تر آن میتواند باعث شود مخاطب احترام بیشتری به برند بگذارد و کسب و کار را درست تر بشناسد. در زیر چند لوگوموشن که توسط تیم مدیا نارون تولید شدند، به نمایش در آمده اند. برای درک بهتر، لوگوی هر یک نیز ارائه شده است.

انواع لوگوموشن کدام اند؟

به لوگو موشن، لوگو اینترو و آرم استیشن هم گفته می‌شود. آرم استیشن با توجه به نوع کسب و کار انواع مختلفی دارد و میتواند در اندازه و فرمت های مختلفی ساخته شود. دو مورد از اصلی ترین انواع لوگوموشن عبارتند از:

لوگو موشن فلت: این نوع لوگو موشن در یک فضای دو بعدی ساخته می‌شود و با افکت‌های کارتونی، توانایی خود را در جذب مخاطب نشان می‌دهد. نمونه این نوع از لوگوموشن را در زیر ببینید.

 لوگو موشن سه بعدی: ابتدا لوگو به یک المان سه بعدی تبدیل می‌شود و سپس حرکت دوربین و سایر اشکال سه بعدی به آن اضافه می‌شوند. در نتیجه یک لوگو موشن حرفه‌ای و جذاب در اختیار برند قرار می‌گیرید. لوگوموشن زیر مثالی برای لوگوموشن های سه بعدی است.

کاربرد ها و مزیت های لوگ موشن علاوه بر  افزایش جذابیت و جلب توجه مخاطب به لوگو موارد دیگری را نیز شامل می شوند از جمله: افزایش برند آگاهی، ایجاد ذهنیت نسبت به برند در مخاطب، جلب اعتماد جامعه هدف م ضمن صرف هزینه کم.